my 2cents

Status
Not open for further replies.
wrong spot?! well since we are on the subject of cents :hmm3: did you know that it costs the U.S. Gov. 1.7 cents to make a Penny and 5.6 cents to make a Nickel! :lol2: Kinda let's you know raw copper and nickel have gone up in price! I just read that somewhere and thought I'd share since this thread is useless anyway ;)

It's funny cuz economicaly speaking coins as form of currency are debasive meaning they derive their worth from the worth of the materials they were made from. Hence soon our pennies will be worth 2 pennies and nickels will be worth 6 cents :D ... makes me want to melt down pennies and sell them as raw copper :lol:
 
No use for this thread :rolleyes: so heres my take on it.... sally sells sea shells by the sea shore! :bum: :smokin: :strooper: :rollface: :rolleye1: :uzi: :beer: :dance:
 
Well it was useless to begin with cuz some noob started it with no purpose ... I just thought it would make for good random info :lol:
 
Since everybody is having fun, let see if somebody understand me. Cuantas plancha tiene plancha, si plancha tiene cuatro plancha. jejejej

simpre quice desir eso.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top