Cost is the main downside ($4.95 lb) and that doesn’t include the potatoes, onions, sausage and corn. It can be a full evening of eating with usually 30 to 40 minutes in-between batches. So that gives plenty of time to visit and do other things. And yes the total cost could be a little out there, if you have a large group. Normally it works out to be $20.00 a person. Just let me know what everyone decides….